در آستانه واریز دومین مرحله یارانه کرونا، هنوز بسیاری از متقاضیان نسبت به عدم دریافت این یارانه معترض هستند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز باید گزارشی از فرایند شناسایی مشمولان ارائه کند.
کد خبر: ۲۳۱۵
۱۰:۳۲ - ۲۵ دی ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، در آستانه واریز دومین مرحله از یارانه معیشتی کرونا هنوز بسیاری از کسانی که خود را واجد شرایط دریافت این یارانه می‌دانند نسبت به عدم واریز این یارانه معترض هستند.

 

در این خصوص قالیباف نامه‌ای خطاب به پژمان پشمچی‌زاده، معاون نظارت مجلس شورای اسلامی نوشته است: «پیرو نظارت میدانی برای بررسی چک نهایی دریافت یارانه قانون حمایت معیشتی مجلس و ادعای تعدادی از محرومین مبنی بر عدم دریافت یارانه مردمی، ضروری است چگونگی اجرایی شدن پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی برای محرومین و ۱۰۰ هزار تومانی برای اقشار کم درامد پیگیری و گزارش آن به اینجانب ارائه شود».

 

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظب است طی گزارشی اعلام کند که این ۳۴ میلیون نفر چطور شناسایی شده‌اند.

 

پس از آن علی ربیعی اعلام کرده است: ما به ۹ میلیون نفر از شهروندان که مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند یارانه ۱۲۰ هزار تومانی پرداخت کردیم که سایت آن موجود است و می‌توان به آن مراجعه کرد. حدود ۴۰ میلیون نفر باقی مانده هم مشمول یارانه صدهزار تومانی شدند و همه به موقع این یارانه را دریافت کردند.

 

برخی از معترضان همچنان امید دارند که اعتراضات به عدم واریز یارانه کرونا به نتیجه برسد، اظهارات برخی از آن‌ها را در ادامه می‌خوانید:

 

به گفته سخنگوی دولت ۴۹ میلیون نفر یارانه معیشتی کرونا را دریافت کرده‌اند، اما طبق گفته سخنگوی این طرح ۳۴ میلیون نفر مشمول شده‌اند.

 

«من خودم سرپرست هستم نه پول بنزین نه معیشتی ماهی ۱۰۰ نفری ۱۰۰بهم دادین تورو خدا حق ناحق نکنین یکی داره با حقوق ۱۰ملیونی پول بنزین ومعشتی بهش دادین ما که نداریم هیچ»

 

«من سه بچه دارم که یک خانواده ۵نفری دارم من نه بیمه دارم نه حقوق بیکار هستم مستاجر هستم برجی یک میلیون میدهم وام یک میلیون و معیشتی ۱۰۰هزار تومان به من ندادیداین عدالت نیست»

 

«همسرم یه کارگر ساده است که بخاطر کرونا بیکار شده یک پسر چهار ساله دارم. نه خونه داریم نه ماشین نه حقوق ثابت. با پول یارانه زندگی میگذرونیم. رایانه کرونایی به ما ندادن. به کجا باید شکایت کنیم؟»

 

«کارگر هستم با دو تا بچه مدرسه‌ای فقط بیمه تامین اجتماعی دارم خودمم مستاجرم با حقوق یک و هشتصد تومان به خاطر بیمه نه وام کرونا رو دادن نه صد تومان»

 

«من زن سرپرست خانوار هستم با حقوق ماهی ۷۳۴ تومن ومستاجر بار دوم وام یک میلیونی به من ندادن و۱۰۰هزارتومان چرا مگر ما کی هستیم چی داریم که واریز نمیکنند»

منبع : تجارت نیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: