انتشار فیلمی دردناک از صحنه کودک‌آزاری در یکی از روستاهای عجب‌شیر باعث دستگیری پدر کودک‌آزار شد. او مدعی شده که هدفش از این کار آسیب رساندن به کودکش نبوده بلکه قصد سرگرم کردن او را داشته است.
کد خبر: ۲۲۸۵
۱۱:۵۶ - ۲۴ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، از چند روز پیش کلیپی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که از کودک‌آزاری در یکی از روستا‌های شهرستان عجب‌شیر در آذربایجان شرقی حکایت داشت.

در این فیلم کودک شیرخواری به چشم می‌خورد که زنجیر بزرگی به دور گردنش گره زده شده و پدرش در داخل خانه او را به این طرف و آن طرف می‌کشد و در این میان افرادی که در خانه حضور دارند به‌رغم شنیدن ناله‌های کودک، به این ماجرا می‌خندند. به‌دنبال انتشار این فیلم که باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی جامعه شده بود، دادستان عمومی و انقلاب عجب شیر دستور پیگیری ماجرا را صادر کرد و به‌گفته وی با گذشت کمتر از ۶ ساعت متهمان توسط عوامل نیروی انتظامی و پاسداران گمنام امام زمان در سپاه ناحیه عجب‌شیر دستگیر شدند و هم‌اکنون در بازداشت هستند.

در همین حال، فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی نیز در توضیح این ماجرا گفت: در پی انتشار تصاویری با مضمون کودک آزاری در فضای مجازی، تیمی متشکل از معاونت اجتماعی، اورژانس اجتماعی و اداره بهزیستی شهرستان، موضوع را با جدیت کامل در دستور کار بهزیستی قرار دادند.

با پیگیری‌های لازم از جانب اورژانس اجتماعی و همکاری با دادستانی، بررسی‌ها آغاز شد و مأموران پلیس فتا خیلی زود موفق شدند هویت متهمان را در یکی از روستا‌های شهرستان عجب‌شیر شناسایی کنند. وی افزود: تیم سیار اورژانس اجتماعی همراه عوامل نیروی انتظامی راهی این روستا شدند و پس از بررسی‌های لازم مشخص شد فرد کودک آزار پدر کودک بوده است که در تحقیقاتی گفت: از روی عدم‌آگاهی و جهت سرگرمی و مزاح با کودکش اقدام به این کار کرده، اما اقوام نزدیکش (عمو و پسرعموی کودک) از موضوع سوءاستفاده کرده و آن‌را در فضای مجازی پخش و موجب خدشه دار شدن اذهان عمومی شده‌اند.


به‌گفته مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، مسببین به‌همراه پدر کودک به‌خاطر اقدام ناشایست، در فرماندهی انتظامی شهرستان عجب‌شیر در بازداشت به‌سرمی‌برند و طی مصاحبه‌های بالینی با پدر خانواده که از لحاظ روحی و روانی سالم است، وی به‌شدت اظهار ندامت کرد و گفت که از روی عمد و به قصد آسیب رساندن و آزار به کودکش این کار را نکرده و صرفا برای ایجاد سرگرمی برای کودکش این کار را کرده است.
 

منبع: همشهری

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: