محمود یاوری پیشکسوت فوتبال ایران در یکی از بیمارستان‌های شهر اصفهان در گذشت.
کد خبر: ۲۲۳
۱۱:۰۸ - ۲۰ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، وخامت حال وی تا جایی پیش رفت که متاسفانه سعی پزشکان هم مفید واقع نشد و در غایت دنیای فانی را وداع اذعان کرد.

او ۲۰ روز بود که در قسمت سی سی یو یکی‌از مریض‌خانه‌های شهر اصفهان بستری گردیده بود.

به نوبه خویش این مصیبت را به خانواده محمود یاوری و جامعه فوتبال مرزوبوم تسلیت میگوییم. روحش قرین بخشش واسعه الهی.

محمود یاوری ۱۸ مهر سال ۱۳۱۸ در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. محمود یاوری فوتبالش را از مجموعه شاهین اصفهان آغاز کرد؛ تیمی که بعد‌ها سپاهان اسم گرفت. وی از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۰ در گروه پاس تهران توپ زد و در همین سال بود که کفش‌ها را معلق کرد. محمود یاوری در سال ۱۳۶۳ به بالاترین سکو مربیگری رسید و هدایت مجموعه ملی فوتبال کشور‌ایران را در ۶ بازی برعهده گرفت که گروه ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در هر ۶ بازی به موفقیت رسید. محمود یاوری در سال ۱۳۵۶ مربیگری گروه ملی جوان‌ها را برعهده گرفت و یک‌سال سپس هم حضور در گروه ملی آرزو و ب را تجربه کرد. این پایانی کار مربیگری وی در مجموعه ملی نبود. هدایت مجموعه ملی جوان‌ها در سال ۱۳۷۰ و ۱۳۷۱ و بر عهده دریافت کردن رئیس فنی این مجموعه در سال ۱۳۸۴ از سایر حضورهایش در گروه‌های ملی بود.

محمود یاوری، ولی در گروه‌های باشگاهی متعددی حضور داشته؛ مجموعه هایی، زیرا سپاهان، ذوب آهن، فجر سپاسی، برق شیراز، شاهین بوشهر، تراکتورسازی تبریز، ابومسلم مشهد، صبای قم، استقلال اهواز، پاس، استیل‌آذین، سامانه ریلی، مس کرمان و ... و شاگردان متعددی را تحویل فوتبال میهن داده میباشد.

نهایی مجموعه محمود یاوری هم در لیگ دست یک گروه فجر سپاسی شیراز بود. تیمی که با وجود کلیه عملکرد‌های وی و دیگر مربیان متاسفانه نتوانسته به لیگ دست اول صعود نماید و هم چنان در دسته نخستین حضور دارااست. متاسفانه این پیشکسوت فوتبال کشور ایران چندین صباحی بود که به جهت بیماری راهی بیمار‌ستان گردیده بود و با وجود عملکرد فراوان پزشکان وضعیت جسمانی اش بهبود پیدا نکرد و امروز ۲۰ آبان دار فانی را در سن ۸۱ سالگی وداع اعلام کرد.

منبع: ورزش ۳

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: