علیرضا فغانی داور بین المللی ایران با بیان اینکه فیفا مشکلی با حضور وی در لیست داوران ندارد به خط خوردن خود از لیست داوران الیت ایران برای حضور در جام جهانی واکنش نشان داد
کد خبر: ۲۲۱
۰۱:۱۷ - ۲۰ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، نام علیرضا فغانی از لیست داوران الیت ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ خط خورد که این اتفاق باعث واکنش‌های زیادی شد. علیرضا فغانی در مصاحبه با برنامه فوتبال برتر نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.


فغانی گفت: شکل کلی کار به این صورت بود که قبل از مهاجرت من از ایران، جلسه‌ای با آقای تاج داشتم که گفتم طبق ضوابط و آیین نامه با نام ایران ادامه دهم. سال گذشته شیطنت‌هایی شد که توسط مسئولین فدراسیون مدیریت شد.


او گفت: تا چند روز پیش در کمیته داوران و دپارتمان داوری، تنها در مورد کمک داوران صحبت می‌کردند. من به آن‌ها اعلام کردم که تمام کمک داوران راحتم و مشکلی با کسی ندارم، ولی از من خواستند دو نفر را اسم ببرم که بنده دو نفر را اعلام کردند. بعد از خط زدن نام من، عده‌ای گفتند بخاطر مسائل وزارتی و سیاسی نام من را خط زده اند که پس از پیگیری‌ها مشخص شد اینگونه نبوده است.


وی ادامه داد: رئیس کمیته داوران اعلام کرده است به دلیل قوانین فیفا، من باید سال گذشته در ایران می‌بودم که این اتفاق رخ نداده است و بنا بر استعلام AFC من نمی‌توانم در لیست باشم. در صورتی که آنگونه که من خبر دارم، طبق استعلامی که از AFC گرفته اند، آن‌ها پرونده را به فیفا ارجاع داده اند. فیفا در پاسخ به این استعلام اعلام کرده که من، چون ۲ سال پیش در ایران قضاوت کرده ام و سال قبل نیز در استرالیا که یکی از لیگ‌های معتبر است داوری کرده ام پس من مشکلی برای حضور در لیست داوران الیت ایران ندارم.


فغانی ادامه داد: اعضای کمیته داوران که ۵ نفر هستند، عنوان کردند لیستی که امضا کرده اند متفاوت بوده و نام من در آن لیست حضور داشته است. این وسط مدارکی برای من ارسال شد که من در مقام تأیید این مدارک نیستم. آقای اصفهانیان و دوستان تنها ۲ ماه دیگر در رأس کار هستند، ولی تصمیم برای داوری ایران می‌گیرند. ان شالله که آن‌ها همچنان بر سر قدرت بمانند.


وی گفت: اینکه می‌گویند من باید یکی دو هفته در ایران قضاوت میکردم منطقی نیست. من دو هفته ابتدایی لیگ قبل را قضاوت کردم. سال گذشته نیز در لیگ معتبر استرالیا قضاوت کرده ام. با تماسی که مسئولین فیفا با کمیته داوران گفتند که می‌توانند نام من را در لیست داوران الیت قرار بدهند. من خوشحالم که این اتفاق رخ داد که اگر زمانی من در جایی دیگر قضاوت کردم یا آن را کنار گذاشتم، این موضوع از سوی من نبوده است و خود آن‌ها باعث محقق شدن این امر شدند.
 
منبع: ورزش3

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: