آریا، کراس اوور جدید سایپا از نظر ساختار و پلتفرم مشابه خودروی شاهین بوده و از پلتفرم SP100 سایپا در آن استفاده شده است.
کد خبر: ۲۰۸
۱۲:۳۳ - ۱۹ آبان ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، روز گذشته گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که دومین عضو پلفترم SP100، «آریا» نام گذاری شده است. «سایپا آریا» به کراس اوور جمع و جور به حساب می آید که بر اساس برخی تعاریف فنی، در رده هاچ بک های کراس متوسط قرار می گیرد.

در حال حاضر تولید اولین عضو خانواده SP100، یعنی سدان شاهین در خط تولید سایپا آغاز شده و این خط تولید قابلیت آن را دارد تا نسخه کراس اوور SP100 را هم مونتاژ کند.

 

به گفته مهندسان و مدیران این شرکت، سایپا آریا با پیشرانه های مختلف به بازار می آید و جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک HPT ساخت DAE بر روی آن نصب می شود. آریا قرار است تا با پیشرانه هایی با قدرت ۱۰۸ تا ۱۵۶ اسب بخار به بازار عرضه شود و فعلا در نسخه تک دیفرانسیل جلو به مرحله تولید برسد.

 

سایپا آریا در بحث امکانات با نسخه های مختلف به بازار می آید. اما آنچه که مشخص است، این کراس اوور ایرانی در نسخه پایه به چراغ روشنایی روز، سنسور نور، فرمان کمکی برقی، دوربین و سنسور پارک عقب، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، کامپیوتر سفر، سنسور باد لاستیک، نمایشگر لمسی، رهیاب ماهواره ای، تهویه اتوماتیک، سانروف، رینگ آلومینیومی، استارت دکمه ای، سامانه BCM، ترمز ABS، EBD و BAS، دو کیسه هوا و… مجهز است.

نسخه های کامل تر آریا با صندلی برقی راننده، کروز کنترل، کنترل حرکت در سراشیبی، کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل پایداری، کیسه هوای جانبی و پرده ای، نمایشگر ۱۰ اینچی و… به بازار خواهند آمد.

منبع: شهرآرا

برچسب ها: سایپا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: