معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از فعالیت استخرهای عمومی شنا با ظرفیت ۵۰ درصد در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد.
کد خبر: ۲۰۷۶
۱۲:۵۸ - ۱۶ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، دکتر مهدی قلیان اول روز سه‌شنبه افزود: با توجه به سیر نزولی کرونا و قرار گرفتن تمامی شهر‌های زیرپوشش این دانشگاه در وضعیت زرد، فعالیت استخر‌های عمومی شنا با ظرفیت محدود و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.
وی ادامه داد: در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا، گروه‌های شغلی یک، ۲ و سه اجازه فعالیت دارند که استخر‌های عمومی شنا در گروه سه طرح هوشمند مقابله با کرونا قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اطمینان از سلامت آب، رعایت فرایند گندزدایی و تصفیه آب و رعایت موازین بهداشت محیط مکان در استخر‌ها تاکید کرد.
وی از مسوولان ارشد ورزش استان و مدیران استخر‌های شنای دولتی، خصوصی و هتل‌ها به خاطر همکاری کامل در تعطیلی استخر‌های عمومی و ارج نهادن به سلامت شناگران در برنامه مقابله با کرونا قدردانی کرد.
دکتر قلیان اول گفت: با توجه به اینکه "پارک‌های آبی تفریحی" در گروه چهارم مشاغل قرار گرفته و جمعیت بیشتری را می‌پذیرند، فعالیت آن‌ها در شرایط فعلی ممنوع است.
هم اکنون ۶۷ استخر فعال زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی شامل استخر‌های سرپوشیده و روباز، مجموعه‌های آبی بزرگ و استخر‌های مستقر در هتل‌ها ازنظر بهداشتی نظارت می‌شوند.
چهار فقره از این تعداد در قالب مجموعه‌ها و پارک‌های آبی بزرگ در مشهد فعالیت دارند.
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

منبع: ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: