نیروی دریایی سپاه پاسداران امروز یک کشتی متعلق به کره‌ جنوبی را در آب‌های خلیج فارس توقیف و به بنادر کشورمان منتقل کرد. بر اساس اعلام نیروی دریایی سپاه، شناور کره جنوبی از مبداء بندر الجبیل عربستان عازم کره‌ بود.
کد خبر: ۲۰۵۵
۱۹:۱۳ - ۱۵ دی ۱۳۹۹

 وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه ای خواستار آزادی زودهنگام کشتی توقیف شده از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. در بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی آمده است: به وزارت امور خارجه و سفارت کره جنوبی در ایران اطلاع داده شده که خدمه کشتی سالم هستند.

گزارش می افزاید: یک نفتکش کره جنوبی به نام "ام تی هانکوک چمی" که از عربستان سعودی عازم امارات متحده عربی بود به دلیل "آلودگی نفتی" در خلیج فارس و آبراه راهبردی تنگه هرمز توسط مقامات ایرانی توقیف شده است.

همچنین وزارت دفاع کره نیز در بیانیه ای اعلام کرد به منظور بررسی موضوع یک واحد دریایی خود را به آبهای نزدیک تنگه هرمز می فرستد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به خبرنگاران در مورد خبر توقیف کشتی کره ای اظهار داشت: بر اساس اخبار اولیه دریافتی از مقامات محلی، موضوع کاملا فنی است و کشتی به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی، برای رسیدگی به تخلف به ساحل هدایت شده است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و بویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد، لذا در چارچوب قوانین با آن برخورد می کند. 

خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آبهای سایر کشورها رخ داده و امری عادی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران امروز یک کشتی متعلق به کره‌ جنوبی را به دلیل آلودگی نفتی در آب‌های خلیج فارس توقیف و به بنادر کشورمان منتقل کرد. بر اساس اعلام نیروی دریایی سپاه، شناور کره جنوبی از مبداء بندر الجبیل عربستان عازم کره‌ بود که به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی در خلیج فارس توقیف شد.

منبع: ایرنا

برچسب ها: کره جنوبی

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: