شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۹ هزار و ۱۴۰واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۴هزار واحد قرار گرفت.
کد خبر: ۲۰۴۶
۱۳:۲۱ - ۱۵ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۹ میلیارد و ۴۴۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۵۹۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۹ هزار و ۱۴۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۴ هزار و ۵۰۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه بهمن، سرمایه‌گذای ملی ایران و گروه دارویی برکت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۵۰۰۴ واحد، کل (هم‌وزن) ۶۷۷۷ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۴۳۶ واحد، آزاد شناور ۲۴۷۸۷ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم ۱۶۳۷۵ و ۳۰۳۷۹ واحد رشد کردند.
بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۶۹۵ میلیارد تومان در ۸۵۴ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۲۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۵۳۴۳۱۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خارومیانه و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، صنعتی مینو و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: