مهلت تمدیدشده ثبت نام برای دریافت وام‌های دانشجویی نیم سال جاری تحصیلی صندوق رفاه دانشجویان امروز دوشنبه ۱۵ دی پایان می‌یابد.
کد خبر: ۲۰۳۴
۰۹:۴۶ - ۱۵ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، مهلت تمدیدشده ثبت نام برای دریافت وام‌های دانشجویی نیم سال جاری تحصیلی صندوق رفاه دانشجویان فردا پایان می‌یابد. مهلت تمدید شده ثبت نام برای دریافت وام‌های دانشجویی نیم سال تحصیلی جاری (۱۳۹۹-۱۴۰۰) صندوق رفاه دانشجویان امروز دوشنبه ۱۵ دی ماه جاری پایان می‌یابد.

مبالغ وام‌های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در پنج دسته وام‌های تحصیلی، ضروری، ویژه دکتری، مسکن و شهریه نشان می‌دهد دانشجویان همه مقاطع تحصیلی برای هر نیمسال تحصیلی می‌توانند یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان وام تحصیلی دریافت کنند.

همچنین حداکثر سقف وام ضروری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته وام ضروری ۶ میلیون تومان و برای مقاطع کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته غیربورسیه حداکثر تا سقف هشت میلیون تومان و همچنین برای مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری پیوسته و دکتری حرفه‌ای حداکثر تا سقف ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.

دانشجویان برتر، نمونه کشوری و مبتکر تا سقف سه میلیون، دانشجویانی که از حوادث و بلایای طبیعی آسیب دیدند تا سقف سه میلیون، دانشجویان قهرمان ورزشی تا سقف دو میلیون می‌توانند وام ضروری دریافت کنند. همچنین بر این اساس برای رویداد‌هایی نظیر ازدواج نیز تا سقف سه میلیون تومان وام ضروری پرداخت می‌شود.
اینکه دانشجویان می‌توانند تا سقف پنج میلیون تومان به عنوان تنخواه وام ضروری دریافت کنند، همچنین برای رویداد‌هایی نظیر تولد فرزند برای دانشجویان، فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو، حادثه دیده در سوانح و تصادفات و همچنین دانشجویان مبتلا به بیماری‌های خاص از سقف سه تا پنج میلیون تومان وام ضروری در نظر گرفته شده است.

دانشجویان دکتری تخصصی ناپیوسته می‌توانند از منابع صندوق رفاه و یا بانک توسعه تعاون به صورت هر ۶ ماه یک بار به مبلغ ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان وام ویژه دکتری دریافت کنند. همچنین برای همه مقاطع تحصیلی در طول هر مقطع مبلغ ۲۵ میلیون تومان در شهر تهران، ۲۰ میلیون تومان در کلانشهر‌ها و ۱۵ میلیون تومان نیز در سایر شهر‌ها وام مسکن پرداخت می‌شود.
همچنین دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته تا سقف یک میلیون، دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه ای، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته نیز به میزان دو تا پنج میلیون تومان در هر نیمسال می‌توانند وام شهریه دریافت کنند.

صندوق رفاه دانشجویان برای حمایت بیشتر از دانشجویان مشمول دریافت وام ودیعه مسکن و بهره‌مندی حداکثری آنان از این وام و کاهش مشکلات ناشی از مراجعه به بانک و معرفی ضامن در نیم‌سال جاری، وام ودیعه مسکن متأهلی را از طریق خود این صندوق پرداخت خواهد کرد.

منبع: شمانیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: