سازمان جهانی بهداشت (WHO): کروناویروس در هر شرایط آب و هوایی قابل انتقال است و همچنین دلیلی وجود ندارد که تصور کنیم هوای سرد این ویروس را از بین می‌برد.
کد خبر: ۱۹۴
۱۹:۱۴ - ۱۸ آبان ۱۳۹۹
بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این ویروس عمدتا بین افراد گسترش پیدا می‌کند. همچنین بارش باران و برف ممکن است ردپای ویروس را روی نیمکت‌ها یا سایر اشیا در فضای بیرون رقیق کند، اما این باور وجود ندارد که انتقال ویروس از روی سطوح از عوامل اصلی گسترش این بیماری همه‌گیر است.

به گفته محققان در عوض این نگرانی در مورد سرمای هوا وجود دارد که درجه حرارت پایین باعث می‌شود مردم بیشتر در محیط‌های بسته به ویژه اماکن شلوغ حضور داشته باشند و شرایطی برای گسترشِ آسان‌تر ویروس فراهم شود.

مطالعات نشان داده که درصد قابل توجهی از میزان شیوع کروناویروس در میان اعضای خانواده اتفاق می‌افتد که افراد از فضا‌هایی مانند آشپزخانه و حمام به طور مشترک استفاده می‌کنند.

همچنین سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمان‌های مرتبط هشدار داده‌اند که در فضا‌های داخلی با تهویه نامطلوب، انتقال ویروس به راحتی انجام می‌شود، زیرا کروناویروس می‌تواند در هوا پخش شود و ذرات عفونی ممکن است برای چند ساعت در هوا معلق بمانند.

کروناویروس اغلب در فضا‌های باز منتقل نمی‌شود، زیرا هوای تازه، ذرات ویروس را پراکنده می‌کند و در عین حال افراد نیز راحت‌تر می‌توانند فاصله فیزیکی خود با دیگران را حفظ کنند. با این حال کارشناسان هشدار می‌دهند که حضور طولانی مدت افراد در محیط‌های باز بدون داشتن ماسک هم گسترش کروناویروس را امکان پذیر می‌سازد.

به گزارش ژاپن تودی، کارشناسان سلامت معتقدند بهترین راه برای جلوگیری از انتقال ویروس استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی، رعایت فاصله حداقل دو متر از دیگران و شستن مرتب دست‌هاست.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا زمستان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: