همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، تریلر فیلم « THE LADY OF HEAVEN » با عنوان «بانوی بهشت» از سوی صفحات یاسر الحبیب منتشر شد که به وقایع تاریخی حساس و مهم تاریخ اسلام می‌پردازد.
کد خبر: ۱۸۷۹
۲۳:۱۴ - ۰۹ دی ۱۳۹۹

یاسر الحبیب لندن نشین مدتی از دید رسانه‌ها پنهان بود که سر انجام در سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ با قرار گرفتن کلیپی از وی در سایت یوتویوپ علت این عدم حضور وی افشا شد و او این بار در نقش نویسنده یک فیلم به ظاهر مذهبی و تاریخی ظاهر شد.

 

موضوع فیلم بانوی بهشتوی در این کلیپ علت عدم حضور چند وقته خود را متمرکز شدن بر ساخت فیلمی به نام "THE LADY OF HEAVEN" معادل عربی (سیدة الجنة) و معادل فارسی (بانویی از بهشت) در آمریکا بیان نمود.

این فیلم که ظاهرا در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ یعنی ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹ و همزمان با آغاز ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام الله علی‌ها توسط کمپانی "Enlightened Kingdom" اکران می‌گردد توجهات بسیاری را به سوی خود جلب نموده است.

داستان این فیلم راوی زندگی کودکی عراقی است مورد تهاجم داعش قرار گرفته است که قدرت و اهمیت صبر کردن را پس از گذشت ۱۴۰۰ سال با تأسی از زندگی حضرت زهرا سلام الله علی‌ها می‌آموزد.

این کودک پس از دست دادن مادرش، به خانه جدیدی می‌رود، جایی که مادربزرگ مهربانش داستان زندگانی حضرت فاطمه سلام الله علی‌ها را برای او تعریف می‌کند.

آنچه در این فیلم حکایت می‌شود در تلاش است با به صحنه کشیدن رنج‌های آن حضرت ماجرای اولین قربانی تروریسم را با ماجرای کودکی در قرن بیست و یکم تطبیق دهد.

کارگردان این فیلم، "Eli King" و به تهیه کنندگی "حسین أشمیری" می‌باشد. همچنین از بازیگران این فیلم می‌توان به "Ray Fearon"، "Mark Anthony Brighton"، "Denise Black"، "Oscar Garland"، "Chris Jarman"، "Alex Hughes"، "Dimitri Andreas"، "Lucas Bond" و "Sami Karim" اشاره کرد.
ژانر این فیلم در سه سبک درام، اکشن و تاریخی می‌باشد.

حسین اشمیری، درباره اهمیت این فیلم گفته است که تا کنون ۲۵۰ فیلم در مورد حضرت عیسی، ۱۲۰ فیلم در مورد حضرت موسی، ۸۰ فیلم در مورد پیامبران دیگر، ۴۰ فیلم در مورد بودا و ۹ فیلم در موردحضرت مریم ساخته شده است، اما هیچ فیلمی در مورد زندگی حضرت فاطمه سلام الله علیها، دختر پیامبر اکرم ساخته نشده است.

یاسر الحبیب همچنین در ویدئویی که در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۰ در سایت یوتویوپ منتشر ساخت از ابعاد دیگر این فیلم پرده برداری نمود. وی در بخشی از این کلیپ چنین گفته است: امروز حالم انقدر خوب است که توانایی وصفش را ندارم. بنظرم کار بسیار مؤثری انجام شده است. برای این فیلم به قدری تلاش شده است که هر بیننده‌ای با دیدن آن واقعیت ماجرا را حس می‌کند. در این فیلم از جلوه‌های ویژه و موسیقی حرفه‌ای استفاده گردیده است.

در این فیلم تلاش شده تا چهره حضرت بسیار به آنچه در کتب تاریخی درباره ایشان ذکر گردیده مطابقت داشته باشد. این از معجزات تکنولوژی است که امروز حرف اول را در دنیا می‌زند. در این فیلم تلاش شده تمام خصوصیات پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نیز از قبیل شمایل جسمانی، خصوصیات رفتاری و سیره شخصی حیات ایشان همچون نحوه خوابیدن، غذا خوردن، نحوه نشست و برخاست، راه رفتن و... به صحنه کشیده شود. در به صحنه کشیدن این اوصاف به قدری دقت گردیده است که هر مدققی را متحیر می‌سازد. برای مثال یکی از اوصافی که برای پیامبر صلی الله علیه وآله ذکر گردیده این است ایشان ۱۷ تار ریش سفید بر روی صورت شریف خویش داشتند. تمام این موارد در ساخت فیلم رعایت گردیده و این تفاوت میان فیلم ما و سایر فیلم‌های ساخته شده تا کنون است.

اطلاعاتی که یاسر الحبیب از این فیلم می‌دهد و نیز تریلر پخش شده از آن حاکی از آن است که قرار نیست همچون فیلم‌هایی که تاکنون توسط شیعیان و یا حتی اهل سنت ساخته شده، چهره پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله پوشیده باشد!

در عین حال در تریلر دیده می‌شود چهره پیامبر را بدون هاله‌ای از نور و یا مستتر نشان داده نشده، ولی چهره حضرت زهرا سلام الله علی‌ها در آن دیده نمی‌شود. حتی چهره امام علی علیه السلام نیز به شکل ناملموسی نشان داده شده و به نمایش گذاشتن چهره برخی از صحابه و چهره خلفا و نیز عایشه همسر پیامبر در صورت اشخاصی که شرارت از چهره شان می‌بارد نیز در تریلر فیلم مشهود است.

این فیلم اگرچه مبتنی بر واقعیات دقیق تاریخی ساخته شده است و القا کننده این تحلیل است که داعش از فکر سنی و وهابی نشأت گرفته است، اما از ذکر این نکته بسیار مهم عامدانه چشم پوشی می‌کند و هیچ اشاره‌ای نمی‌کند که عقبه و حامی بزرگ گروهک‌های تکفیری و داعش، کشور‌های استکباری مانند آمریکا و رژیم صهیونسیتی بوده اند که اگر حمایت آن‌ها نبود این گروه‌های تروریستی مانند داعش قدرت بروز و ظهور نداشتند.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: