معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: با توجه به وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا، ترم تحصیلی آینده در دانشگاه‌های کشور صد در صد مجازی خواهد بود.
کد خبر: ۱۸۳۰
۱۲:۲۷ - ۰۸ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه برگزاری ترم دوم تحصیلی دانشگاه‌ها گفت: هنوز برای این ترم تصمیم خاص و قطعی گرفته نشده است و باید منتظر ایام نزدیک به شروع ترم و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.

وی در ادامه از آمادگی دانشگاه‌ها برای هر دو وضعیت برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس‌ها خبر داد.

وزیر علوم افزود: در این زمینه به طور قطع بر اساس شرایط آن زمان و طبق نظر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری می‌شود.

سال تحصیلی جاری که از ۱۵ شهریورماه برای ورودی‌های قدیم و از اواسط آبان‌ماه برای ورودی‌های جدید به صورت غیرحضوری و مجازی آغاز شد تا بهمن‌ماه ادامه دارد.

بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دانشگاه‌ها، امتحانات پایان ترم ورودی‌های جدید با ۲ تا سه هفته تاخیر برگزار می‌شود.

دروس کارگاهی و آزمایشگاهی دانشجویان تا حدودی ارائه شد، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا تعدادی از آزمایشگاه‌ها به صورت الکترونیکی برگزار شد که نیاز به حمایت و زیرساخت دارد.

به نظر می‌رسد ترم دوم تحصیلی نیز برای رعایت رفاه دانشجویان و شرایط ویژه استان‌ها و شهرستان‌ها به صورت تلفیقی و ترکیبی از حضوری و غیرحضوری برگزار شود.

به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفند سال گذشته، کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها جای خود را به کلاس‌های مجازی و الکترونیکی داد و این روند در سال تحصیلی جاری نیز ادامه یافته است.

طبق اعلام قبلی علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم امتحانات پایان ترم تحصیلی جاری نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: