این روز‌ها که به‌دلیل منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح بسیاری از مردم نیازمند استفاده از تاکسی هستند، یکی از دغدغه‌های رانندگان تاکسی‌های اینترنتی پیامک‌هایی است که هرشب مبنی بر جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای آن‌ها فرستاده می‌شود.
کد خبر: ۱۶۵۷
۱۴:۴۰ - ۰۳ دی ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، این روز‌ها که به‌دلیل منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح بسیاری از مردم نیازمند استفاده از تاکسی هستند، یکی از دغدغه‌های رانندگان تاکسی‌های اینترنتی پیامک‌هایی است که هرشب مبنی بر جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای آن‌ها فرستاده می‌شود.


باتوجه‌به نقل‌قول‌هایی که پیش از این مطرح شده بود، قرار بر این بود که جریمه تردد شبانه تاکسی‌های اینترنتی شامل بخشودگی شود، اما تردید‌ها و نگرانی‌هایی برای رانندگان این تاکسی‌ها مبنی بر اعمال این بخشودگی وجود دارد.


رئیس پلیس راهور استان خراسان رضوی درباره بخشودگی جریمه تاکسی‌های اینترنتی در گفتگو با شهرآرانیوز اظهار کرد: تردد تاکسی‌های اینترنتی بررسی و پایش خواهد شد و بخشودگی جریمه تردد شبانه شامل خودرو‌هایی می‌شود که دلیل تردد آن‌ها خدمت به مردم بوده باشد.


سرهنگ حمیدرضا دهنوی افزود: هدف از اجرای محدودیت‌ها کاهش ترددهاست و نیت ما قطع زنجیره انتقال ویروس و کاهش ابتلا به کروناست. تاکسی‌ها و خودرو‌های مسافربر عمومی در شهر برای ما مهم هستند، اما خودرو‌هایی که به‌دلیل رهایی از محدودیت‌ها در تاکسی‌های اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند و هدف آن‌ها تردد‌های غیرضروری و شخصی است، قطعا جریمه خواهند شد.


رئیس پلیس راهور مشهد نیز دراین‌باره به شهرآرانیوز گفت: بنا به اعلام فرمانداری مشهد، تاکسی‌های اینترنتی‌ای که تا تاریخ ۳۰ آبان ۹۹ شماره پلاک آن‌ها در سامانه تاکسی‌های اینترنتی ثبت شده باشد، مجوز تردد شبانه دارند.


سرهنگ حسنعلی امامی افزود: معرفی این خودرو‌ها به‌وسیله سامانه تاکسی‌های اینترنتی و تاکسی‌رانی مشهد انجام شده و پس از تاریخ ذکرشده، پلاک‌های جدید پذیرفته نمی‌شود و مجاز به تردد نیستند.


وی خاطرنشان کرد: باتوجه‌به اینکه دوربین‌ها تخلف‌های شبانه را ثبت می‌کنند، این جریمه‌ها شامل قانون دوبرابری نمی‌شود و پس از پایان محدودیت‌ها جریمه پلاک‌های مجاز حذف خواهد شد.

منبع: شهرآرانیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: