پلیس از شناسایی و دستگیری افرادی که به جرم کلاهبرداری تحت عنوان همسریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار مطالب و تصاویر مستهجن می کردند، خبر داد.
کد خبر: ۱۵۲۹
۱۳:۲۳ - ۳۰ آذر ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، سرهنگ روج الله شهبازی پور، رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: با رصد و پایش کارشناسان پلیس فتا و مشاهده محتوای خلاف عفت و اخلاق منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرارگرفت.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی‌های اولیه صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهمان با طراحی صفحاتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر مستهجن و مطالب غیر اخلاقی می‌نمودند و جهت انجام امور منافی عفت از افراد دعوت و مبالغی را دریافت می‌کردند.

او تصریح کرد: با انجام اقدامات کارشناسی توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهمان به جهت فرار از تبعات قانونی و جلب اعتماد برخی کاربران به بهانه پرداخت کمک‌های خیریه نقدی، کارت بانکی آن‌ها را در قبال پرداخت مبالغی اجاره می کردند و مبالغ سرقتی و وجوه نامشروع حاصل از اعمال مجرمانه خود را به این حساب‌ها انتقال می‌دادند.

سرهنگ شهبازی‌ پور گفت: متهمان هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس روبرو شدند صفحات شناسایی‌شده را متعلق به خود دانستند و هدف و انگیزه‌ خود از این کار را جذب دنبال کننده و کسب درآمد از این طریق اعلام کردند و در نهایت جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

منبع : برنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: