نام عبدالرحمن الجاسم شاید به گوش بسیاری از فوتبال دوستان غریبه باشد ولی این داور را می توان بهترین داور کشور قطر نامید که تجربه خوبی در قضاوت دارد.
کد خبر: ۱۴۲۱
۱۲:۰۳ - ۲۷ آذر ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، عبدالرحمن الجاسم (تولد ۱۴ اکتبر ۱۹۸۷) یک داور فوتبال اهل کشور قطر است. او از سال ۲۰۱۳ به عنوان داور بین‌المللی فیفا می‌باشد. وی در جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ قضاوت کرده است.

این داور بازی ایران و چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را سوت زد که با برتری ۳ بر ۰ ایران به پایان رسید


عبدالرحمن الجاسم (بهترین داور فوتبال قطر)


نام عبدالرحمن الجاسم شاید به گوش بسیاری از فوتبال دوستان غریبه باشد، ولی این داور را می‌توان بهترین داور کشور قطر نامید که تجربه خوبی در قضاوت دارد.
با نگاه به کارنامه اش او یکی از بهترین داوران چند سال گذشته AFC در بازی‌های آسیایی بوده است.

او در چند سال گذشته در تورنمت‌های بزرگی مثل جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات قضاوت کرده است. یکی از مهمترین بازی‌هایی که این داور قطری قضاوت کرده بازی فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۹ میان لیورپول با فلامینگو بود.
الجاسم همچنین در رده‌های سنی پایین‌تر و در بازی‌های حساس قضاوت کرده و می‌توان سوت زدن بازی فینال قهرمانی آسیا زیر ۲۳ سال ۲۰۱۶ و جام جهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ کره جنوبی را مثال زد.


اولین داور ویدئویی تاریخ آسیا در جام جهانی


داور قطری همچنین یکی از پیشگامان در حوزه قضاوت در زمینه VAR به شمار می‌آید. الجاسم در سال ۲۰۰۹ به لیست داوران بین المللی کنفدراسیون فوتبال آسیا اضافه شده و از آن زمان به پیشرفت خود ادامه داد. او بعد از قضاوت درخشش در مسابقات جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۷ به عنوان اولین و تنها داور آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به عنوان کمک داور ویدئویی فعالیت کرد.

همچنین الجاسم به همراه کمکش المقالح به عنوان داور در مسابقات کونکاکاف ۲۰۱۹ شرکت داشت. کنفدراسیون فوتبال آسیا در طی توافقنامه‌ای این داور قطری را به عنوان نماینده آسیا به این رقابت‌ها فرستاد. این دو داور قطری که اکنون برای فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ انتخاب شدند در مسابقات کونکاکاف قضاوت درخشانی داشتند و بازی نیمه نهایی این رقابت‌ها میان مکزیک و هایتی به آن‌ها رسید.


داور بازی‌های حساس در لیگ قطر


با نگاه به کارنامه الجاسم در لیگ ستارگان هم متوجه می‌شوید بازی‌های مهم لیگ این کشور مثل دیدار حساس الدحیل با السد که به نوعی دربی قطر به شمار می‌آید به این داور می‌دهند. همچنین بازی‌های حساس مثل العربی با الریان مشهور به ال کلاسیکو قطر نیز با سوت این داور سرشناس برگزار شده است.

در حالت کلی با نگاه به کارنامه این داور قطری او بهترین داور کشورش به شمار می‌آید، اما هنوز تجربه بسیار زیادی ندارد و یکی از داوران جوان پیشگام در آسیا به شمار می‌آید. البته نباید فراموش کرد میزبانی قطر از لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ هم می‌تواند در انتخاب داور فینال تاثیرگذار بود.
 

صفحه ایسنتاگرام عبدالرحمن الجاسم

 

برای آشنایی بیشتر به پیج اینستاگرام این داور به آدرس زیر مراجعه کنید

https://www.instagram.com/abdul.aljassim

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: