در روز‌های اخیر موضوع کتک خوردن یک سرباز به دلیل درخواست کارت‎ شناسایی از یکی از مسئولان محل خدمتش، در فضای مجازی با واکنش‎های زیادی روبرو شده است.
کد خبر: ۱۳۳۲
۱۴:۵۶ - ۲۵ آذر ۱۳۹۹
اواخر هفته گذشته یکی از بازپرس‌های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درب ورودی ارباب رجوع با درخواست سرباز وظیفه شناس برای بازرسی بدنی مواجه می‌شود و اجازه این کار را به سرباز نمی‌دهد.

درب ورود قضات، کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است و به همین دلیل هم سرباز بابلی این بازرپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنیش اصرار می‌ورزد. بازرپرس وقتی با سماجت سرباز مواجه می‌شود، سیلی به صورتش می‌زند، اقدامی که با اعتراض سرباز و خانواده اش مواجه می‌شود.

این اقدام بازپرس بابلی در فضای مجازی هم بازتاب منفی ایجاد می‌کند، ولی بعد از کش و قوس‌های چند روزه سرانجام شامگاه امروز نشستی با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل در محل دادگستری استان در ساری برگزار شد و بازپرس بابلی از سرباز و پدرش در این جلسه عذرخواهی کرد.

محمد حسن کریمی سرباز بابلی پس از این نشست که به سازش ختم شد، به خبرنگار ایرنا گفت: ما به هیچ عنوان به دنبال حاشیه سازی نبودیم و جلسه امشب که با مدیران ارشد دستگاه قضایی استان و بابل برگزار شد با عذرخواهی بازپرس از بنده ختم به خیر شد و ما طرح شکایت نخواهیم کرد.

وی افزود: ما به هیچ عنوان دوست نداریم برای نظام خود حاشیه درست کنیم و من سرباز وطن هستم و تلاش می‌کنم براساس قانون برای اعتلای میهن تلاش کنم.

این سرباز وظیفه شناس بابلی از رسانه‌ها هم خواست که به این موضوع دیگر دامن نزنند و موضوع را تمام شده تلقی کنند.

دکتر محسن کریمی پزشک داروساز و پدر این سرباز هم به خبرنگار ایرنا گفت: ما از همان ابتدا هم به هیچ عنوان به دنبال حاشیه نبودیم و فقط خواسته ما این بود که این بازپرس از پسرم عذرخواهی کند که این موضوع با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل انجام شد و از طرف ما هم این موضوع تمام شده است.

وی افزود: هر چند عده‌ای به ما پیشنهاد کردند که برای احقاق حق پسرم مقابل دادگستری تجمع کنند، ولی ما به هیچ عنوان به این سمت و سو حرکت نکردیم چرا که انقلاب ما دشمنان زیادی دارد و برای اعتلای این کشور خون‌های زیادی ریخته شد و مطالبه ما عذرخواهی بازپرس بود که انجام شد.
 
منبع: ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ارش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۷
0
0
اگه سرباز لباس شخصی بود کتک میخورد خودش میدونست رضایت بده یا حقشو بگیره ولی چون لباس مقدس سربازی تنش بوده و نیروهای مسلح به عنوان صاحب اصلی باید حافظ این لباس و نیروهای پرسنلی خودشون باشند در این مورد سرباز نباید اظهار نظر بکنه