جوان ۲۱ ساله‌ای که متهم است در جنایتی تکان دهنده و با ریختن بنزین از پشت بام یک منزل مسکونی ۳ نفر را زیر دیوار به آتش کشیده است.
کد خبر: ۱۳۲۳
۱۳:۱۴ - ۲۵ آذر ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، حادثه وحشتناک آدم‌سوزی از اوایل آبان گذشته هنگامی در خیابان حر ۱۹ در منطقه قلعه ساختمان مشهد بین چند جوان آغاز شد که کینه عمیق جوانی بدجور به اختلافات آن‌ها گره خورد. این اختلافات که به گردن کشی و غرور رسیده بود به نزاعی خونبار کشید که با شکستن شیشه‌های نوشابه و حمله به یکدیگر صحنه وحشتناکی را رقم زد.

در این میان برخی از عوامل نزاع مجروح شدند واین ماجرا با خط و نشان کشیدن‌های تهدیدآمیز در حالی به پایان رسید که «صمد» (جوان ۳۰ ساله) به دلیل زخمی شدن در این نزاع ترسناک، شکایتی را در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مطرح کرد تا محمدرضا-خ (یکی از عاملان نزاع طرف مقابل) را به دادگاه بکشد، اما وقتی احضاریه قانونی به منزل محمدرضا رسید آتش زیر خاکستر این اختلافات دوباره شعله ور شد و تهدید‌ها افزایش یافت.

در حالی که کشمکش‌های بین دو طرف نزاع ادامه داشت یکی از آن‌ها پیشنهاد آشتی و رفاقت دوباره را مطرح کرد. این گونه بود که «محمدرضا» در تماس تلفنی، از طرف‌های مقابل خواست برای رفع کدورت و آشتی به منزل خاله او در خیابان حر ۱۹ بروند. حدود ساعت ۱۷ یازدهم آبان بود که ۳ جوان زیر دیوار منزل خاله محمدرضا به انتظار او ایستادند، اما ناگهان بنزین از پشت بام به سر و صورت آن‌ها فرو ریخت و در یک لحظه شعله آتش هم از آسمان فرود آمد. جوانان منتظر که زیر دیوار غافلگیر شده بودند در میان جیغ و فریاد، آتش گرفتند.

«صمد» خودش را روی زمین انداخت و با غلتیدن سعی می‌کرد شعله‌های آتش لباس هایش را خاموش کند این در حالی بود که «داود-ط» (جوان ۲۸ ساله) و نصیر (جوان ۳۰ ساله) نیز فریادزنان از دیگران کمک می‌خواستند. در میان حیرت و ناباوری رهگذران و اهالی، بالاخره شعله‌های آتش خاموش شد و ۳ جوان که دچار سوختگی شدید بودند توسط نیرو‌های اورژانس به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد انتقال یافتند، اما تلاش کادر درمانی برای نجات جان جوان ۲۷ ساله به نتیجه نرسید و «داود» بر اثر عوارض ناشی از سوختگی جان سپرد.

گزارش‌ها حاکی است، در حالی که پرونده‌های جنایی روی میز قاضی شعبه ۴۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گشوده شده بود، تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی به فرماندهی سرهنگ علی بهرام زاده (رئیس اداره جنایی آگاهی) برای دستگیری محمدرضا (متهم به قتل) آغاز شد. چند روز بعد کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را در منطقه پنجتن شناسایی و او را دستگیر کنند. این جوان ۲۱ ساله که متهم به آدم سوزی از پشت بام است پس از انجام بازجویی‌های مقدماتی در پلیس آگاهی خراسان رضوی، به محل وقوع جنایت هدایت شد تا در حضور مقام قضایی صحنه قتل را بازسازی کند.

در آغاز بازسازی صحنه جنایت ابتدا سرهنگ وحید حمیدفر (افسر پرونده) به تشریح خلاصه‌ای از محتویات پرونده و اقاریر متهم در پلیس آگاهی پرداخت و سپس با دستور «قاضی حسنی»، این متهم به قتل مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و با تفهیم مواد قانونی از سوی مقام قضایی که مواظب اظهارات خود باشد و حقیقت ماجرا را بیان کند چرا که اظهاراتش در مراحل دادرسی مورد استناد قضایی قرار می‌گیرد، به معرفی کامل خود پرداخت و درباره این حادثه هولناک مدعی شد: به خاطر ماجرای سرقتی که رخ داده بود، به طرف مقابل اعتراض کردم که همین موضوع به اختلاف و درگیری بین ما منجر شد.

پس از شکایت نیز آن‌ها مرا تهدید می‌کردند که تو را می‌کشیم و به خارج از کشور می‌رویم! من هم که از تهدید‌های آن‌ها می‌ترسیدم به همراه یکی از دوستانم به پمپ بنزین رفتم و یک ۴ لیتری بنزین خریدم درحالی که قرار بود با هم آشتی کنیم. وقتی آن‌ها به زیر دیوار منزل خاله ام رسیدند من و پسرخاله ام به پشت بام رفتیم. من سر یک ظرف پلاستیکی نوشابه خانواده را بریدم و درون آن بنزین ریختم. قصد داشتم آن‌ها را بترسانم به همین دلیل پارچه بزرگی را نیز به بنزین آغشته کردم و آتش زدم، اما زمانی که ظرف بنزین روی سر و صورت آن‌ها (۳ جوان زیر دیوار) خالی شده بود شعله‌های آتش «گر» گرفت و من پارچه را نیز به پایین پرت کردم که آن‌ها آتش گرفتند.

در حالی که متهم به قتل تلاش می‌کرد ماجرا را غیرعمد جلوه دهد، پسرخاله او نیز حضور خودش در پشت بام را تکذیب کرد و گفت: برادرم پایین بود و من هیچ وقت چنین کاری نمی‌کردم. «محمدرضا» به خاطر این که من طرف او نبودم از من ناراحت شده و چنین اظهاراتی را بیان می‌کند!

به دنبال اعترافات متهمان، قاضی حسنی دستور پایان بازسازی صحنه قتل را صادر کرد و بدین ترتیب، متهم با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد تا این پرونده جنایی دیگر مراحل دادرسی را طی کند. شایان ذکر است: با بهبودی مصدومان دیگر این حادثه وحشتناک، زوایای پنهان این پرونده زیر نظر سرهنگ، ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) و با راهنمایی و دستورات ویژه قاضی شعبه ۴۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، زیر ذره بین بررسی‌های تخصصی قرار گرفت.

منبع: روزنامه خراسان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: