شاخص بورس در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه ۳۱ هزار واحد افت کرد.
کد خبر: ۱۲۷۲
۱۳:۵۷ - ۲۴ آذر ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، در معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس ۳۱ هزار و ۶۳۲ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۴۸۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ۴ هزار و ۳۳۱ واحد پایین آمد و در رقم ۴۵۱ هزار و ۹۲۱ واحد ایستاد.


خروج ۲ هزار میلیاردی


در معاملات امروز، خالص پول‌های حقیقی خروجی از بورس ۲ هزار میلیارد تومان شد که چهارمین خروج سنگین در کل تاریخ بورس تهران است. همچنین امروز ارزش صف‌های فروش نسبت به دیروز ۲۷۵ درصد افزایش یافت و موجب سقوط ۳۱ هزار واحدی شاخص و انتقال آن به کانال ۱.۴ میلیونی شد. امروز را می‌توان به خاطر رشد شدید عرضه‌ها و خروج تاریخی ۲ هزار میلیارد تومان از بازار دوشنبه سیاه بورس نامید.


عرضه و تقاضای بورس


در پایان معاملات روز دوشنبه، ارزش صف‌های خرید هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان شد که نسبت به روز یکشنبه کاهش ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد. اما ارزش صف‌های فروش ۲۷۵ درصد افزایش یافت و به رقم ۲ هزار و ۹۷ میلیارد تومان رسید.در پایان معاملات امروز، شرکت پتروشیمی بوعلی با صف خرید ۵۴۳ میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از بوعلی، وکبهمن (مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن) و چخزر (صنایع چوب کاسپین خزر) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش به نماد شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۷ هزار و ۶۹۳ میلیارد تومانی داشت. پس از شپنا، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و خساپا (سایپا) بیشترین صف فروش را داشتند.


سهم‌های تاثیرگذار


در معاملات امروز همانند روز گذشته، شرکت ملی صنایع مس ایران (با نماد معاملاتی فملی) بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس تهران داشت و به تنهایی شاخص بورس را ۳ هزار و ۳۲۶ واحد پایین کشید. پس از فملی، فولاد (فولاد مبارکه)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بیشترین تاثیر را بر افت شاخص بورس داشتند و همگی در مجموع شاخص کل را ۱۰ هزار و ۲۵۶ واحد پایین کشیدند.

منبع: اقتصادنیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: