فعالان بازار خودرو هفته آینده را هفته پرنوسان بازار می‌دانند و معتقدند قیمت‌ها در این بازار چندان قابل اعتماد نخواهند بود
کد خبر: ۱۲۳
۱۱:۵۰ - ۱۷ آبان ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر ، ریزش سه هزار تومانی قیمت دلار در بازار دیروز شرایط ویژه‌ای را در بازار‌های موازی مانند خودرو ایجاد کرد و کمتر کسی دست به خرید خودرو در بازار زد، اما آنچه اهمیت داشت این بود که خودرو‌ها با تغییرات بسیار بالای قیمت در فضای مجازی فایل شد.

قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ در حالی روز چهارشنبه ۱۳۳ میلیون تومان گزارش شد که دیروز فروشندگان وعده تخفیف‌هایی تا ۵ میلیون تومان را دادند. پیش‌تر سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اعلام کرده بود در صورت ریزش قیمت دلار به محدوده ۲۰ هزار تومان و کمتر، قیمت هر دستگاه پراید حتی تا کمتر از صد میلیون تومان نیز کاهش خواهد داشت این بدان معناست که قیمت‌ها در بازار خودرو در حال نزدیک شدن به رقم واقعی خود است و حباب شکل گرفته در این بازار تحت تاثیر کاهش قیمت دلار تخلیه خواهد شد.

قیمت هر دلار دیروز تا کانال ۲۶ هزار توان عقب نشینی کرد و صرافان می‌گویند روز شنبه روز بزرگ ریزش قیمت‌ها در بازار خواهد بود.

قیمت هر دستگاه خودر نیز دیروز هر چند به دلیل نبود معامله با ریزش قابل توجهی همراه بود، اما فروشندگان قول‌های بزرگ برای تخفیف می‌دادند.

فعالان بازار خودرو هفته آینده را هفته پرنوسان بازار می‌دانند و معتقدند قیمت‌ها در این بازار چندان قابل اعتماد نخواهند بود، اما بعد از ثبات قیمت دلار و مشخص شدن چشم‌انداز پیش رو به تدریج بازار خودرو می‌تواند خود را بازیابی کرده و خرید و فروش آغاز خواهد شد.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد خودرو‌هایی در محدوده ۱۱۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان مستعد ریزش ۱۰ میلیون تومانی قیمت، خودرو‌هایی در محدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان آماده ریزش تا ۱۵ میلیون تومان و خودرو‌های گران‌تر مستعد ریزش بالاتر قیمت‌ها هستند، اما به نظر می‌رسد به دلیل شرایط خاص حاکم بر بازار شرایط چندان آماده خرید و فروش نباشد.

منبع: خبرآنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: