پس از انتشار شایعاتی از ابتلای پوتین به پارکینسون و قصد وی برای کناره‌گیری از ریاست جمهوری روسیه تا سال آتی میلادی سخنگوی کرملین ادعای نشریه انگلیسی درباره مشکلات سلامتی رئیس جمهور روسیه و برنامه وی برای استعفا را رد کرد.
کد خبر: ۱۲۲
۱۱:۴۹ - ۱۷ آبان ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر ،به نوشته روزنامه نیویورک پست، والری سولوی، محقق علوم سیاسی مسکو گفت، آلینا کابایووا، دوست دختر ۳۷ ساله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و دو دوختر پوتین او را به ترک سمتش ترغیب می‌کنند.

وی افزود: اینجا بحث خانواده‌ای است که بر پوتین نفوذ زیادی دارد. او قصد دارد تا در ژانویه سال آتی میلادی کناره‌گیری خود را اعلام کند.

این محقق علوم ساسی همچنین گفت، شاید پوتین از پارکینسون رنج می‌برد، چون اخیرا نشانه‌هایی از این بیماری در وی مشاهده شده است.

بر اساس فیلم‌های بررسی شده توسط یک ناظر، به نظر می‌رسد پوتین هنگام ایستادن مرتبا پا به پا می‌شود یا هنگام نگه داشتن یه فنجان انگشت‌هایش منقبض می‌شوند.

گمانه‌زنی درباره کناره گیری پوتین در حالی مطرح شده که قانون‌گذاران روس در حال بررسی قانونی هستند که از سوی وی مطرح شده که شامل مصونیت دائمی از پیگرد کیفری برای روسای جمهوری سابق می‌شود.

اما سخنگوی کرملین ادعای نشریه انگلیسی درباره مشکلات سلامتی رئیس جمهور روسیه و برنامه وی برای استعفا را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین مطلب منتشر شده در روزنامه انگلیسی سان را با این ادعا که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل مشکلات سلامتی قصد دارد استعفا دهد را تکذیب کرد. پسکوف اطمینان داد که پوتین اصلا چنین برنامه‌ای ندارد و همچنین مشکلات سلامتی نیز ندارد.

پسکوف در گفتگو با خبرنگاران هنگامی که از وی خواسته شد درباره ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر اینکه رئیس جمهور روسیه به دلیل بیماری یا درخواست خانواده استعفا می‌دهد، اظهارنظر کند، افزود: می‌دانید، درباره این ادعا چیز زیادی برای اظهار نظر وجود ندارد و کاملا بی معنی و مزخرف است. رئیس جمهور حال خوبی دارد … وضعیت سلامتی او عالی است.

پسکوف به سوال خبرنگار درباره اینکه آیا رئیس جمهور روسیه قصد استعفا دارد گفت: خیر

سخنگوی کرملین افزود: برنامه کاری رئیس جمهور تحت تأثیر خطرات اپیدمیولوژیک قرار دارد و اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی و سلامتی رئیس جمهور در حال انجام است.

منبع: ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: