ریکاردو ساپینتو مربی پرتغالی به نظر می‌رسد پس از گزینه‌های متعدد سرمربیگری استقلال، انتخاب آجرلو برای این سمت باشد.
کد خبر: ۱۰۶۰۳
۱۹:۳۲ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
به گزارش جویاخبر، ریکاردو ساپینتو متولد ۱۸  مهر ۱۳۵۱ فوروارد سابق تیم ملی فوتبال پرتغال است که در ۴۵ بازی‌ای که برای کشورش در زمین بود، ۱۰ گل ملی به نام خود ثبت کرده است. او متولد ۱۰ اکتبر ۱۹۷۲ در پورتو، پرتغال است و اکنون ۴۹ سال دارد. او در زمانی که برای اسپورتینگ بازی می‌کرد، توانست یک قهرمانی لیگ برتر پرتغال، دو قهرمانی جام حذفی و دو قهرمانی سوپرکاپ را تجربه کند. ساپینتو را با روحیه جنگنده اش می‌شناسند و به همین دلیل تیم‌هایی که سرمربیگری آن‌ها را به عهده داشته است، اغلب تهاجمی عمل می‌کنند.بیوگرافی ریکاردو ساپینتو سرمربی فوتبال

 

نام کامل: ریکاردو ساپینتو ricardo msapinto
تاریخ تولد: زاده ۱۰ اکتبر ۱۹۷۲ (۱۸ مهر ۱۳۵۱)
محل تولد: پورتو، پرتغال
پیشه: بازیکن بازنشسته فوتبال – مربی فوتبال
قد: ۱۷۸ سانتیمتر
پست: مهاجم
همسر: متاهل و دارای همسر
فرزندان: ۲
تیم فعلی: گزینه احتمالی استقلال تهران


او در سال ۲۰۱۲ مربیگری تیم زیر ۱۹ ساله‌های اسپورتینگ را به عهده داشت. در سال ۲۰۱۳ هدایت ستاره سرخ بلگراد را تجربه کرد. از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مربیگری دو تیم باشگاهی یونان را به عهده داشت. ۲۰۱۵ با بلننسس پرتغال همراه شد و ۲۰۱۶ الفتح عربستان را هدایت می‌کرد.۲۰۱۷ با مربیگری آترومیتوس به آتن بازگشت. از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به استاندارد لیژ بلژیک رفت و توانست قهرمانی این تیم در لیگ بلژیک را به دست آورد. ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ لگیا ورشو در دست او بود. ۲۰۱۹ براگا پرتغال، ۲۰۲۰ واسکودوگاما برزیل، ۲۰۲۱ غازی عینتاب ترکیه را مربیگری کرد. در ۲۰۲۲ ساپینتو هدایت موریرنسه پرتغال را به عهده داشت که در این فصل، این تیم به دسته یک پرتغال سقوط کرد.
 
ریکاردو ساپینتو پرتغالی جدید تیم استقلال کیست؟ + بیوگرافی و عکس همسر

ریکاردو ساپینتو تقریبا هدایت هر تیمی را که به عهده داشت یک سال بیشتر دوام نیاورده است و گفته می‌شود از یکی، دو تیم هم اخراج شده است. با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید که آیا او در نهایت روی نیمکت آبی پوشان می‌نشیند و می‌تواند تیم قهرمان لیگ ایران را در آسیا به نتیجه برساند یا نه.
 
 
 
 
ریکاردو ساپینتو پرتغالی جدید تیم استقلال کیست؟ + بیوگرافی و عکس همسر

مدیران استقلال در حال مذاکره با ریکاردو ساپینتو هستند تا به توافق مالی برای به عهده گرفتن این سمت با او برسند. اما گفته می‌شود در صورت عدم توافق باشگاه استقلال با ساپینتو، دارکو میلانیچ مربی ۵۴ ساله اسلوونیایی و رادووان کورچیچ ۵۰ ساله از صربستان گزینه‌های بعدی مذاکره این باشگاه هستند.
 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: