لحظاتی پیش یکی از ماشین‌های شست‌ و شوی حرم مطهر رضوی در صحن آزادی دچار حریق شد که به سرعت توسط یگان مستقر آتش‌نشانی اطفا گردید. این حریق خسارت جانی نداشته و علت آن در دست بررسی است.
کد خبر: ۱۰۵۲۳
۲۳:۳۹ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

این محل، انبار فرش های صحن نواب صفوی می باشد که در مجاورت فرش ها، یکی از ماشین های شست و شو دچار حریق می گردد و این حریق به برخی از فرش ها سرایت و باعث ایجاد دود به شکل گسترده می کند.

 

 
 

مصطفی فیضی، مدیر عالی حرم مطهر رضوی:

متاسفانه امشب یک مورد حادثه آتش‌سوزی در ورودی رواق حضرت زهرا(س) رخ داد که خوشبختانه در کمترین زمان حادثه کنترل و مدیریت شد.

با بروز این حادثه بلافاصله نیروهای اطفای حریق حرم مطهر وارد عمل شدند و آتش مهار و شرایط کنترل شد. بحمداله هیچ آسیبی متوجه زائران گرامی نشده است.

با توجه به انجام اقدامات لازم و تامین شرایط ایمنی، خوشبختانه هم‌اکنون هیچ گونه نگرانی برای حضور زائران در صحن‌ها و رواق‌های مجاور وجود ندارد، شرایط صحن آزادی به روال عادی برگشته است و صحن آزادی نیز به روی زائران باز خواهد شد.

گزارش‌های اولیه حاکی است یکی از خودروهای کف شو در محل خود پارک بوده که باطری این خودرو به دلیل نقص ایجاد شده جرقه می‌زند. در فاصله اندکی از این خودرو نیز چند بنر و مقداری مواد اشتعال‌زا وجود داشته که دچار حریق می‌شود و به تبع آن چند تخته فرش نیز آتش می‌گیرد اما خوشبختانه در همان دقایق اولیه، همه فرش‌های دیگر جمع آوری می‌شود و این حریق به‌طور کامل مهار می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: