انتایج اولیه انتخابات آمریکا موجب کاهش قیمت دلار شد در این مطلب به تاثیر آن در بازار خودرو می‌پردازیم.
کد خبر: ۱۰۵
۲۳:۳۹ - ۱۵ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، ریزش سه هزار تومانی قیمت دلار در بازار امروز شرایط ویژه‌ای را در بازار‌های موازی مانند خودرو ایجاد رد. امروز کمتر کسی دست به خرید خودرو در بازار زد، اما آنچه اهمیت داشت این بود که خودرو‌ها با تغییرات بسیار بالای قیمت در فضای مجازی فایل شد.

قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ در حالی دیروز ۱۳۳ میلیون تومان گزارش شد که امروز فروشندگان وعده تخفیف‌هایی تا ۵ میلیون تومان را می‌دادند. پیش‌تر سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه داران اعلام کرده بود در صورت ریزش قیمت دلار به محدوده ۲۰ هزار تومان و کمتر، قیمت هر دستگاه پراید حتی تا کمتر از صد میلیون تومان نیز کاهش خواهد داشت این بدان معناست که قیمت‌ها در بازار خودرو در حال نزدیک شدن به رقم واقعی خود است و حباب شکل گرفته در این بازار تحت تاثیر کاهش قیمت دلار تخلیه خواهد شد.

قیمت هر دلار امروز تا کانال ۲۶ هزار توان عقب نشینی کرد و صرافان می‌گویند روز شنبه روز بزرگ ریزش قیمت‌ها در بازار خواهد بود. قیمت هر دستگاه خودر نیز امروز هر چند به دلیل نبود معامله با ریزش قابل توجهی همراه بود، اما فروشندگان قول‌های بزرگ برای تخفیف می‌دادند. فعالان بازار خودرو هتفه آینده را هفته پرنوسان بازار می‌دانند و معتقدند قیمت‌ها در این بازار چندان قابل اعتماد نخواهند بود، اما بعد از ثبات قیمت دلار و مشخص شدن چشم‌انداز پیش رو به تدریج بازار خودرو می‌تواند خود را بازیابی کرده و خرید فرش آغاز خواهد شد. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد خودرو‌هایی در محدوده ۱۱۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان مستعد ریزش ۱۰ میلیون تومانی قیمت، خودرو‌هایی در محدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان آماده ریزش تا ۱۵ میلیون تومان و خودرو‌های گران‌تر مستعد ریزش بالاتر قیمت‌ها هستند، اما به نظر می‌رسد به دلیل شرایط خاص حاکم بر بازار شرایط چندان اماده خرید و فروش نباشد.
 
منبع: خبرآنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: