بنابر اظهار نظر کارشناسان بورس تهران با سه سناریو مختلف در هفته آینده و پس از انتخابات آمریکا روبرو خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۳
۲۳:۱۲ - ۱۵ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر، سه سناریو در هفته آینده و پس از انتخابات آمریکا در پیش است. آیا بازار سهام هم مثل بازار‌های ارز و طلا هیجانی رفتار خواهد کرد؟

اولین سناریو برای بورس هفته بعد، رفتاری مثل بازار‌های ارز و طلا در روز پنجشنبه است. یعنی با پذیرش برد بایدن در انتخابات به دلیل افت قیمت دلار، ریزش شدید دسته جمعی در سهام رخ دهد.

دومین سناریو رفتاری متفاوت داشتن است. امکان دارد هرچند سهام دلاری واکنش منفی نسبت به برد بایدن در انتخابات آمریکا از خود نشان دهند، اما سهام شاخص‌ساز یا سهام کمتر مرتبط با دلار آن قدر رشد خوبی داشته باشند که روند بازار سهام یک روند صعودی قابل توجه شود. یا اینکه به دلیل ریزش قیمت در دو بازار طلا و دلار، نقدینگی جدید وارد بازار سهام شود و روند بورس را صعودی کند.

در سناریو سوم ممکن است مجددا برد ترامپ محتمل‌تر شود که آن وقت به دلیل برگشت قیمت دلار، احتمالا شاخص بورس روندی مشابه روز چهارشنبه خواهد داشت. این سناریو‌های مورد اشاره به ترتیب محتمل بودن مورد اشاره قرار گرفتند. با این حال اخباری غیر از اخبار انتخابات آمریکا نیز ممکن است در روند بازار سهام هفته بعد تاثیر داشته باشند.

ـ معاون سازمان خصوصی‌سازی از بازگشایی معاملات صندوق پالایشی یکم، دومین ETF دولتی در هفته آینده خبر داد.

ـ معاون اول رئیس جمهور اصلاحیه مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF دولتی) را ابلاغ کرد.

ـ امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت، برای مشمولین این سهام از هفته اخیر فراهم شده است و سهامدارانی که از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها اقدام به فروش سهام خود کرده بودند می‌توانند نسبت به حذف آن اقدام کنند.

ـ عملیات بازارگردانی سهام ۵ شرکت شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، سیمان اصفهان، تکنوتار، سرامیک‌های صنعتی اردکان و غلتک‌سازان سپاهان در بورس تهران آغاز شد.

ـ سخنگوی دولت با بیان اینکه پیش بینی می‌شود قیمت‌ها روند کاهشی داشته باشد، گفت: بخشی از افزایش قیمت‌ها به خاطر این بود که نتوانسته بودیم ارز را به موقع تهیه کنیم و بدین واسطه کالا‌ها دیر وارد کشور شدند.

ـ مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده برای ترخیص فوری کالا‌های اساسی، ضروری و مواد اولیه تولید از گمرک در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار کشور، عرضه کالا در سطح بازار افزایش خواهد یافت و قیمت‌ها متعادل می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: