۲۴ دی ماه ۱۳۹۷ سانحه هوایی در اطراف فرودگاه فتح کرج رخ داد و یک فروند بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش جمهوری اسلامی ایران که از بیشکک قرقیزستان عازم فرودگاه پیام کرج بود، به اشتباه در فرودگاه فتح در نزدیکی مدرسه کاشانی پور به زمین نشست و به دیوار برخورد کرد.
کد خبر: ۱۰۲۱۳
۲۳:۱۰ - ۲۴ دی ۱۴۰۰

مسئولان می‌گویند علت وقوع این سانحه این بوده که به دلیل هم راستایی دو فرودگاه فتح و پیام، آن هم در فاصله نزدیک، خلبان به اشتباه افتاده و چون باند فتح کوتاه‌تر از آن چیزی است که بوئینگ ۷۰۷ برای نشستن نیاز دارد، هواپیما از باند خارج و به منزلی مسکونی برخورد کرده است.

این هواپیما دارای ۱۵ نفر خدمه بوده و در حال حمل گوشت از کشور قرقیزستان به ایران بوده‌است. در این حادثه، به استثنای یک نفر همگی سرنشینان جان خود را از دست دادند. نام یک زن نیز در میان کشته‌شدگان این پرواز دیده می‌شود. هدایت این پرواز برعهده سرتیپ خلبان غفور قجاوند بود.

 

این هواپیما در صبح روز ۲۴ دی ماه ۱۳۹۷ در حالی‌که به سمت فرودگاه پیام کرج در حال پرواز بود، به اشتباه در فرودگاه فتح (متعلق به سپاه) که تنها چند کیلومتر با فرودگاه پیام فاصله دارد، به زمین نشست که به دلیل کوتاهی طول باند فرودگاه فتح خلبان قادر به کنترل و توقف وسیله پروازی نشد و پس از خروج از باند و برخورد با دیوار انتهای باند و سپس با یک واحد مسکونی در شهرک زیبادشت فردیس متوقف شد و پس از چند دقیقه منفجر گردید.

برچسب ها: سقوط هواپیما

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: