رامبد جوان، حسن معجونی و امیرمهدی ژوله به عنوان داوران این مسابقه تلویزیونی، درباره کیفیت این مسابقه و ساز و کار آن توضیحاتی داده‌اند.
کد خبر: ۱۰۱۶۳
۱۳:۴۴ - ۱۱ دی ۱۴۰۰
پخش فصل سوم «خنداننده شو»، از دوشنبه ۶ دی از شبکه نسیم آغاز شده است که در مرحله مقدماتی آن، ۲۰ شرکت کننده در چهار گروه رقابت خواهند کرد. از میان این شرکت‌کنندگان، یک نفر با رای داوران و سه نفر با رای مردم، به مرحله بعد می‌روند. حسن معجونی، امیرمهدی ژوله و رامبد جوان، «خنداننده‌شو۳» را داوری می‌کنند.

رامبد جوان و حسن معجونی، درباره روند این مسابقه، یک گفت‌وگوی مجازی داشتند که در آن، مجری و تهیه‌کننده «خندوانه»، درباره حذف‌شدن برخی شرکت‌کنندگان توضیح داد:

«می‌دانم که آن‌هایی که حذف شده‌اند، دلخور شدند، اما چاره‌ای نیست و ما رای می‌دهیم. بعضی‌ها می‌گویند ناعادلانه داوری کردید. به نظرم ناعادلانه وقتی معنی می‌شود که ما فقط خودمان رای بدهیم. وقتی مردم هم رای می‌دهند، این عدالت از جانب مردم تامین می‌شود.»

حسن معجونی هم در ادامه گفت:

«واقعیت این است که ما در این برنامه، یک رقیبی داریم به اسم مردم که آن‌ها هم رای می‌دهند. مثلا در تمام برنامه‌های «خنداننده شو»، نفر اولی که مردم انتخاب کردند، سلیقه من نبود، ولی هیچ وقت اعلام نکردم. معمولا در همه دوره‌های مسابقه چه من داور بودم یا نبودم، نفرد دوم، بیشتر سلیقه من بوده است تا نفر اول. اما می‌گویم سلیقه مردم است و نمی‌توانم ناراضی باشم که چرا مردم دارند این انتخاب را می‌کنند و باید به انتخاب مردم احترام گذاشت. به نظرم ما در یک ترازو هستیم که کفه ما و مردم برابر است. جذابیت این مسابقه‌ها این است که بین داور‌ها و مردم هم، یک رقابتی است.»

امیرمهدی ژوله، دیگر داور «خنداننده شو۳»، هم در گفت‌وگوی مجازی با رامبد جوان از اجرا‌های شرکت‌کنندگان در این برنامه انتقاد کرده است:

«بعد از چند دوره مسابقه و کلاس‌های آموزشیِ استندآپ، انتظارم خیلی بیشتر از این‌ها بود. این شرکت‌کننده‌ها یک سال است می‌دانند قرار است این‌جا باشند. من انتظار داشتم در این فصل، ۲۰ نفر درجه یک ببینم، اما تقریبا یک سوم این تعداد، انتظار مرا برآورده کردند. مشکلی که وجود دارد این است که خیلی از اجرا‌ها استدآپ نیست و خاطره گفتن است.

چقدر ایرانِ ۱۴۰۰ را در این استندآپ کمدی‌ها دیدیم؟ این اجرا‌ها می‌توانست ۲۰ سال پیش یا ۲۰ سال بعد هم پخش شود! زمان و مکان و جغرافیای ما باید در استندآپ کمدی‌ها مشهود باشد. کسی که نتواند متنش را خودش بنویسد، استندآپ کمدین نیست. وقتی کسی برایت متن می‌نویسد در بهترین حالت، یک بازیگر هستی. شرط اول استندآپ کمدین بودن این است که خودت بتوانی حرفت را بزنی؛ البته حتما همکار نویسنده و مشاور به استندآپ کمدین‌ها کمک می‌کنند اما، خودشان باید صاحب اندیشه باشند.»

رامبد جوان در واکنش به این سخنان ژوله گفته است:

«خیلی از ویدئو‌هایی که برای‌مان فرستاده بودند، دابسمش یا تقلید صدا بود. استندآپ کمدین، کسی است که تفکر خودش را دارد و پر از نقد و شوخی است.

همه ما در این حوزه خیلی کم تجربه‌ایم و در ایران هنور استندآپ کمدینی که هر روز روی صحنه باشد، نداریم. فقط آقای ریوندی را داریم که عناوین دیگری به جز استندآپ می‌توان برایش قائل شد. من کارهایش را تماشا می‌کنم و خیلی هم می‌خندم. اما ما عملا استندآپ کمدین شش دانگ نداریم که فقط استندآپ کند.»

«خنداننده شو۳» با داوری امیرمهدی ژوله، رامبد جوان و حسن معجونی، در فصل هشتم «خندانه» در حال پخش از شبکه نسیم است.
 
منبع: شهرآرانیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: